Zamknij

Ranking kredytów gotówkowych - jak dobrać ofertę?

09:51, 26.05.2020 | materiały partnera

Kredyty gotówkowe to najczęściej nabywane produkty bankowe. Okazuje się, że co drugi dorosły Polak ma jakieś zobowiązanie w instytucji bankowej i zazwyczaj jest to właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel. W czasach pandemii koronawirusa, w obliczu tak ogromnych problemów finansowych, liczba wysyłanych do banków wniosków o takie wsparcie finansowe wzrosła nawet kilka razy.

Najlepszy kredyt gotókwoy jest w stanie ustabilizować płynność finansową, ale żeby tak było, musi być dobrany zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami spłaty. W tym celu świetnie sprawdza się kredyt gotówkowy ranking, który pozwala porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie zobowiązań i wybrać takie, które jest zgodny z naszymi preferencjami. O szczegółach takich zestawień piszemy poniżej.

Co to jest ranking kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie, które uwzględnia co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert. Takie porównania pokazują priorytetowe kryteria, jakie są ważne dla indywidualnej oceny atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania. Dzisiaj, kiedy wielu Polaków odczuwa skutki pandemii koronawirusa w zakresie problemów finansowych, kredyty gotówkowe stają się niezbędnym wsparciem, by móc utrzymać płynność finansową. Okazuje się jednak, że właśnie bieżąca sytuacja wymaga jeszcze bardziej skrupulatnego dopasowania zobowiązań względem własnych potrzeb. Kredyty gotówkowe mają być pomocą, a nie czynnikiem, który przyczyni się na przykład do powstania tak niekorzystnego zjawiska, jakim jest spirala zadłużenia. Narzędzie, jakim jest ranking kredytów gotówkowych, pozwala więc porównać różne oferty i wybrać najlepszą. Co ważne, to również rankingi pokazują bieżącą sytuację, a trzeba przyznać, że przez pandemię koronawirusa banki nieco zmieniły warunki współpracy z  nowymi klientami. Bardzo często stawiają więcej ograniczeń i bardziej wnikliwie oceniają zdolność kredytową. Chcą w ten sposób minimalizować ryzyko kredytowe i ewentualną niewypłacalność swoich klientów, a taka stawi dzisiaj spore zagrożenie. Przecież ogrom Polaków z dnia na dzień straciło pracę albo możliwość generowania dochodów zgodnie z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pewne jest natomiast, że banki nadal wspierają potencjalnych kredytobiorców i kredyty gotówkowe można zaciągać.

 

Ranking kredytów gotówkowych, by wybrać najlepsze zobowiązanie

Nie ma wątpliwości, że ranking kredytów gotówkowych jest narzędziem ułatwiającym podjęcie decyzji o wyborze konkretnego zobowiązania. Należy jednak podkreślić potrzeby Polaków, by móc ocenić zasadność wyboru danego kredytu. Większość potencjalnych kredytobiorców liczy na najtańszy kredyt gotówkowych i nie zmienia się to od lat. Chcemy, by takie zobowiązanie nie generowało wysokich kosztów. Niestety patrzymy przeważnie na wysokość rat i oprocentowanie, pomijamy koszty całkowite, a to właśnie wskaźnik RRSO jest tutaj kluczowy.

Warto również zaznaczyć, że Polacy stają się coraz bardziej wygodni, nie chcą już odwiedzać tradycyjnych oddziałów banków, skoro większość instytucji oferuje kredyt gotówkowy online. W czasach panującej pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest społeczna kwarantanna i pozostawanie w domach, ubieganie się i otrzymanie finansowego wsparcia bez konieczności wychodzenia z domu jest jak najbardziej zasadne. Dobre zestawienie różnych ofert uwzględni właśnie takie parametry i wskaże, które aktualnie kredyty są możliwe do zaciągnięcia właśnie w takiej formie. Oczywiście rankingi kredytów gotówkowych uwzględniają o wiele więcej ważnych czynników, a wszystkie należy rozpatrywać indywidualnie.

Jakie kryteria uwzględnia ranking kredytów gotówkowych?

Oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z bankiem, prowizje za udzielenie kredytu, warunki wcześniejszej spłaty, odsetki za zwłokę w spłacie raty, konieczność nabycia ubezpieczenia czy też innych płatnych produktów banku, wszelkie ograniczenia, ale też bonusy, na jakie może liczyć potencjalny klient i forma udzielania takiego zobowiązania, to główne kryteria, jakie uwzględnia ranking kredytów gotówkowych. Wszystkie są ważne i na wszystkie uwagę powinien zwrócić przyszły klient danej instytucji bankowej.

Dobry ranking kredytów gotówkowych, czyli jaki?

Aby móc wybrać rzeczywiście dobry kredyt gotówkowy, należy wspierać się rankingiem, który wykazuje konkretne wartości. Przede wszystkim ranking kredytów gotówkowych musi być aktualny. Pamiętajmy, że sytuacja na rynku usług finansowych zmienia się diametralnie, więc zestawienie sprzed miesiąca może już wprowadzać w błąd. Ranking musi być też rzetelny, wiarygodny i obiektywny, najlepiej weryfikować dane, jakie publikowane są na portalach o tematyce finansowej. Same banki mogą przedstawiać rankingi, które wyróżniają konkretne oferty, niekoniecznie najlepsze, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby kredytobiorcy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop